Menu

Pablikado

Online publikační systém (nejen) odborné literatury

Pablikado je online publikační systém určený především pro odbornou literaturu. Vydavatelé i jednotlivci mohou do systému nahrát své dokumenty v PDF a okamžitě je začít nabízet. Nejsou tak potřeba další náklady pro převod do jiných elektronických formátů. Dokumenty lze nabízet zdarma, případně nastavit cenu za prodej nebo výpůjčku. Ceny si určuje vydavatel nebo autor sám.

Práce s odbornými texty

Výzkumy ukázaly, že s odbornou literaturou pracujeme jiným způsobem než s beletrií. Do odborných textů si potřebujeme zapisovat poznámky, podtrhávat nebo zvýrazňovat důležité pasáže, případně si do nich volně kreslit. I když v České republice existují systémy pro publikování e-knih, jde většinou o řešení, která se orientují na beletrii a pro odbornou literaturu nejsou příliš vhodná, protože nenabízejí možnost vkládat poznámkový aparát. Proto jsme se rozhodli vytvořit systém, který by vyhovoval po uživatelské stránce akademickému prostředí. Dokumenty si objednáváte na Pablikado.cz a zobrazujete si je ve svém mobilním zařízení, kam si nainstalujete naši mobilní aplikaci Pablikado pro Android.

Co u nás můžete publikovat

Knihy, články, studijní materiály, jiné Zveřejňovat lze nejen knihy, ale také celé časopisy, články, sborníky, příspěvky, studijní materiály a další odborný obsah. Záleží jen na vás, jaký druh dokumentu chcete zpřístupnit. Nabízet lze samozřejmě také beletrii. Máte jen tiskové PDF? Ideální. Nic jiného nepotřebujete. Stačí jej zoptimalizovat pro web a nahrát přes intuitivní administraci.

Nabízejte své knihy online. Jste velké vydavatelství nebo autor, který chce vydat jednu knihu formou tzv. self-publishingu? Pro všechny máme řešení šité na míru. Kontaktujte nás pro nabídku. Zajišťujeme také podporu publikování v podobě recenzí, korektur, kontroly citací, přidělování ISBN apod.

Cena od 10 Kč/měsíc/knihu

Vydáváte tištěný časopis a chtěli byste jej nabízet online? Pablikado je připraveno i na publikování odborných časopisů. Stačí jen v administraci založit časopis a do něj nahrávat jednotlivá čísla ve formátu PDF nebo konkrétní články a začít je prodávat. Výhodou je, že pro uživatele vlastní instituce můžete nastavit zvýhodněné ceny nebo jim nabízet časopisy zdarma.

Cena od 50 Kč/měsíc/titul

Proces publikování v Pablikadu

Proces publikování v Pablikadu

Proces publikování je velmi jednoduchý. Jednoduše založíte novou publikaci a zadáte bibliografické údaje. Pokud má dokument přiděleno ISBN nebo DOI, pak lze údaje vygenerovat automaticky. Následně nahrajete PDF dokument a přidáte ceny. Ty mohou být jiné pro uživatele z vlastní instituce a pro ostatní. Zadáte-li cenu 0 Kč, pak bude publikace dostupná zdarma. Nakonec zatrhneme tlačítko zveřejnit a dokument se objeví v nabídce na Pablikado.

Výhody systému Pablikado

Tiskové PDF

V Pablikadu nemusíte převádět dokumenty do formátů jako ePub nebo Mobi, což stojí peníze. Pokud máte PDF, jednoduše jej nahrajte do systému a nabízejte.

Výdělky si určujete sami

Publikační systémy jsou často založeny na provizním systému. U nás si předplatíte systém Pablikado na určité období a všechny peníze, které vyděláte, jdou Vám na účet. Platíte pouze poplatek za užití platební brány. Cenu si určujete sami. Pokud ale trváte na provizním systému, není to pro nás problém. Prostě se nám ozvěte a domluvíme se

Propojení s Citace PRO

Úspěšný citační manažer Citace PRO využívají téměř všechny významné univerzity v ČR i na Slovensku. Systém samotný pak registruje celkem 150 000 uživatelů. Jejich počet stále roste. Díky propojení Citace PRO a Pablikada získáte množství potenciálních zákazníků z řad studentů a učitelů všech typů škol. Nahrané dokumenty lze jednoduše citovat. Zvyšujete tím pravděpodobnost, že se dokumenty dostanou k novým uživatelům.

e-Knihovna

Dokumenty nemusíte prodávat, ale můžete využít Pablikado jako úložiště svých dokumentů pro své interní uživatele nebo pro širokou veřejnost. Je jen na Vás, jak nastavíte práva přístupu. Pro autentizaci používáme účty Citace PRO, technologii Shibboleth, ale jsme schopni naimplementovat i Vaši institucionální autentizaci.

Zabezpečení vašich dokumentů

Nechcete, aby se Vaše dokumenty volně šířily internetem? Právě proto jsme vyvinuli mobilní aplikaci Pablikado pro Android, kde se stažené dokumenty zobrazují konkrétním uživatelům, kteří si dokument zaplatili nebo stáhli. Uživatelé tak nemohou texty volně šířit. Pokud ale chcete mít dokumenty i ve webovém prostředí Pablikada, dejte nám vědět a my Vám tuto funkci nastavíme. V tom případě uživatelé získají možnost stáhnout si přímo soubor PDF.

Statistiky

Našim klientům jsou k dispozici podrobné statistiky o prodejích, výpůjčkách a staženích všech dokumentů. Můžeme také sledovat zájmy uživatelů, zobrazovat jim dokumenty, které by je mohly zajímat a tím Vám zvyšovat prodeje.

Jednoduchá distribuce do knihoven

Chcete prodávat své dokumenty do knihoven? Pak je pro vás Pablikado jedinečným řešením. S knihovnami spolupracujeme již několik let a známe jejich potřeby a možnosti. Zdá se vám, že knihovny ničí váš obchod? Zeptejte se a řekneme vám, proč se publikování do knihoven vyplatí. Vydělat na tom mohou obě strany.

Platební brána

Při prodeji využíváme platební bránu ThePay, která nabízí platby kartou a expresní bankovní převody pro většinu českých bank.

Mobilní aplikace Pablikado pro Android

Pro zobrazování dokumentů jsme vytvořili aplikaci pro mobilní zařízení s Androidem, v níž lze v textech podtrhávat, zvýrazňovat, vkládat poznámky a vytvářet náčrtky. Po objednání dokumentu ve webovém rozhraní Pablikado se dokumenty zobrazí uživateli ve čtečce.

Připravujeme také možnost tvorby výpisků z dokumentů. Pokud si uživatel označí část textu, uloží se tato pasáž včetně strany a citace do citačního manažeru Citace PRO.

Google Play

Multilicence pro knihovny

Máte rádi knihovny? My také a chceme jim pomoci rozšiřovat nabídku českých knih a časopisů v elektronické podobě. Uživatelé již nechtějí chodit do knihoven číst, ale stále častěji vyžadují půjčování dokumentů z pohodlí svého domova. Pokud umožníte prodávat Váš digitální obsah knihovnám za přijatelnou cenu, nabízíme Vám 20% slevu za pronájem našeho softwaru.

Jak půjčování v knihovnách funguje? Pokud knihovna projeví o Váš časopis nebo knihu zájem, stanovíme jim ve spolupráci s Vámi cenu za multilicenci. Uživatelé si na webu knihovny najdou titul, který je zajímá, a stáhnou si ho do aplikace Pablikado a mohou jej využívat. Náš systém zaručuje, že se k plným textům nedostane nikdo mimo instituci. Lze nadefinovat i počet možných souběžných půjčení nebo maximální počet výpůjček uživatelů pro konkrétní instituci.

Nejste si prodejem do knihoven jistí?

Začněte prodejem titulů, které již nejsou na trhu a nevyplatí se vám dotisk. Knihovny o tyto tituly mají zájem a nemohou je získat do fondů jinak než z antikvariátů. Elektronická verze je pro ně zajímavá alternativa.

Cena

Zaujal vás systém Pablikado? Napište nám a připravíme pro vás nabídku na míru.

Nabízíme formu předplatného systému na období jednoho a více let za výhodné ceny. Veškeré výdělky jdou přímo vám. Platíte pouze poplatek za využití platební brány. Tato varianta je vhodná i pro instituce, které chtějí část obsahu nabízet zdarma nebo se nechtějí dělit o své zisky s distributorem.

Jste vydavatel s nabídkou od 10 publikací? Nabízíme vám také možnost provizního prodeje. Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Máte další dotazy? Chcete zaslat nezávaznou nabídků? Kontaktujte naše obchodní oddělení:

Zuzana Teplíková Zuzana Teplíková
zuzana.teplikova@citace.com
Tel. 778 157 127